• 30 maja 2024

Dowiedz się, jak wspierać lokalne banki żywności!

Czy wiesz, że w tej chwili około 1,6 miliona mieszkańców Waszyngtonu jest zagrożonych brakiem wystarczającej ilości jedzenia.

To dwa razy więcej osób niż przed wybuchem epidemii nowego koronawirusa, a liczba ta może jeszcze wzrosnąć, ponieważ setki tysięcy mieszkańców Waszyngtonu zmagają się z brakiem pracy i ograniczonymi zasobami.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na żywność, liczba darów przekazywanych do banków żywności spadła o 70 procent.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy pomagać sobie nawzajem. A nic nie jest bardziej niezbędne i podtrzymujące na duchu niż posiadanie wystarczającej ilości jedzenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o podrzucenie darów żywnościowych do punktu wydawania żywności, czy też o zbiórkę pieniędzy na rzecz banku żywności, nadal istnieje wiele sposobów, aby bezpiecznie i bezinteresownie udzielić wsparcia i zostać wolontariuszem.

"Jesteśmy wspólnotą, a dawanie, by dbać o siebie nawzajem, to kolejny sposób, w jaki wszyscy razem w tym uczestniczymy" - mówi Jolyn Mason z University of Washington Combined Fund Drive. "To jest czas, aby pomyśleć o najbardziej wrażliwych członkach naszej społeczności i dać coś od siebie, aby upewnić się, że usługi, na których polegają, są dostępne".

Mason zachęca ludzi do przekazania dodatkowego datku na rzecz swojej ulubiona organizacja charytatywna jeśli jest to możliwe i/lub rozważenie zwiększenia istniejącej darowizny. Na przykład, dodatkowe $2.00 miesięcznie na rzecz Northwest Harvest zapewnia dodatkowe 72 posiłki w ciągu roku.

Ponadto. Waszyngtoński Fundusz Żywnościowy-CharityCode 1482885 - zostałazałożona przez gubernatora Inslee w celu wspierania organizacji Food Lifeline, Northwest Harvest i Second Harvest oraz wykorzystania funduszy do dystrybucji żywności do setek banków żywności w całym stanie, od naszych miast po najbardziej wiejskie społeczności.

Niektóre banki żywności nadal działają, tylko w innych godzinach. Oznacza to, że w czasie epidemii mogą one nadal pomagać głodującym ludziom w naszej społeczności. Mason mówi. Dobór wolontariuszy & the United Way of King County Wiele programów dożywiania nadal potrzebuje pomocy w dostarczaniu żywności, a banki żywności potrzebują wolontariuszy do sortowania i dostarczania produktów spożywczych.

Pracujmy razem, aby nakarmić naszą społeczność i szerzyć życzliwość dla wszystkich. Oprócz powyższych placówek, poniżej podajemy kilka innych organizacji, których wsparcie możesz rozważyć, aby pomóc w utrzymaniu silnej i zdrowej społeczności Waszyngtonu.


Northwest Harvest

Ich misją jest prowadzenie walki o to, by głodni ludzie w całym stanie mieli dostęp do pożywnej żywności, przy jednoczesnym poszanowaniu ich godności i promowaniu dobrego zdrowia. Ich wizją jest położenie kresu głodowi w stanie Waszyngton.

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, Northwest Harvest prowadzi działania mające na celu rozwiązanie problemu braku bezpieczeństwa żywnościowego w całym stanie Waszyngton, spowodowanego epidemią wirusa. Ponieważ sklepy spożywcze są puste, jeszcze mniej żywności jest dostępnej dla osób zmagających się z głodem i ubóstwem.

Pomóż już dziś, przekazując darowiznę cykliczną, jednorazową lub nawet żywność!

Przyłącz się do COVID-19 Hunger Response Fund, aby osiągnąć cel 5 milionów dolarów, ponieważ osiągnięto już połowę tej kwoty!

Jak mówi Northwest Harvest: "Jesteśmy najsilniejsi, kiedy działamy razem".


Bank Żywności Okręgu Uniwersyteckiego

University District Food Bank działa na rzecz zapobiegania głodowi w północno-wschodnich dzielnicach Seattle. Każdego tygodnia ponad 1300 rodzin otrzymuje artykuły spożywcze potrzebne do przygotowania zbilansowanych odżywczo posiłków w domu.

W tym czasie organizacja zachęca do zachowania dystansu społecznego poprzez tworzenie i dostarczanie gotowych pudełek z żywnością. Organizacja nadal działa w normalnych godzinach, ale potrzebuje wsparcia społeczności lokalnej, aby jej praca była możliwa.

Przekaż darowiznę online, telefonicznie lub wyślij czek lub przekaz pieniężny na ich konto!


Bank Żywności w Ballard

Misją Ballard Food Bank jest niesienie żywności i nadziei naszym sąsiadom, ponieważ może jej wystarczyć dla wszystkich.

Aby zapewnić zdrowie wszystkim klientom, wolontariuszom i pracownikom w tym czasie, bank uaktualnił swój sposób działania!

Obecnie dostarczają żywność do domu, czyli do drzwi mieszkań. Ponadto trzy razy w tygodniu organizowane są banki żywności, w których nie trzeba parkować ani zostawiać samochodu. W bocznych drzwiach banku żywności będą również wystawione torby z żywnością dla bezdomnych, które będzie można odebrać. Wreszcie, w weekendy będzie dostępna żywność dla dzieci.

W związku z tymi wszystkimi aktualizacjami prosimy o wpłaty, aby pomóc naszym lokalnym bankom żywności!


CityFruit

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy mógłbyś w pełni obcować z naturą w mieście?

City Fruit podkreśla znaczenie miejskich drzew owocowych jako cennego zasobu społecznego. Jednak owoce często pozostają niewykorzystane, ponieważ ludzie nie wiedzą, jak prawidłowo je zbierać, jak je najlepiej wykorzystać lub po prostu je zaniedbują. Bez odpowiedniej opieki całkowicie zdrowe drzewa miejskie mogą zachorować na choroby, którym można zapobiec, lub zostać zjedzone przez szkodniki.

Przekaż darowiznę: W czasie epidemii COVID-19 nadal można pomóc fundacjom, przekazując pieniądze. CityFruit akceptuje każdą kwotę i docenia każdą pomoc w tym czasie.

Przekaż darowiznę tutaj!


FareStart

Chcesz pomóc członkom społeczności w osiągnięciu ich celów związanych z karierą kulinarną?

Czy pasjonuje Cię walka z ubóstwem i odżywianie społeczności poprzez żywność i szkolenia zawodowe?

FareStart, organizacja non-profit z Seattle, to program szkolenia i pośrednictwa pracy w dziedzinie kulinariów dla osób bezdomnych i znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Oferuje programy kulinarne dla dorosłych i młodzieży oraz programy praktyk w gastronomii. Prowadzi też własne restauracje i świadczy usługi cateringowe dla społeczności lokalnej. Od 1992 roku program ten umożliwił prawie 7000 osób zmianę swojego życia, a także dostarczył ponad sześć milionów posiłków osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Jak się zaangażować:

Przekażdarowiznę: Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, FareStart potrzebuje pomocy społeczności. Istnieje kilka sposobów na przekazanie darowizny:

-Dołącz do Giving Table: jako członek Giving Table, Twój miesięczny dar zapewni trwałość, do której dążą ci studenci sztuki kulinarnej.

-Dołącz do Kręgu Wpływu: Osoby, które przekażą więcej niż 1 000 USD, oraz korporacje, które przekażą więcej niż 5 000 USD, są zapraszane do przystąpienia do Circle of Impact, gdzie otrzymują wyróżnienia i poznają nowych ludzi.

-Darowanie przedmiotów z listy życzeń dla uczniów: Uczniowie programu kulinarnego dla dorosłych i młodzieży zawsze potrzebują materiałów. Zamów przedmioty z listy charytatywnej Amazon, aby otrzymać artykuły dostarczone bezpośrednio do studentów.


Ogród/gospodarstwo UW Bothell

Doskonałą okazją do oddania się społeczności UW jest pomoc naszej farmie UW.

Jak mówi koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju na kampusie UW Bothell, Alexa Russo : "Naszym celem jest włączenie tego, co uprawiamy, do systemu żywnościowego kampusu. W tej chwili albo przekazujemy to, co produkujemy, do Husky Pantry, albo wolontariusze i członkowie komitetu ogrodniczego jedzą to."

Począwszy od pomidorów, papryki, ziemniaków, truskawek, kukurydzy, buraków, rzodkiewek i wielu innych, farma UW w Bothell produkuje tak wiele kolorowych, zdrowych warzyw, którymi dzieli się z większą społecznością.

Sposoby zaangażowania:

 • Zbieranie, mycie i pakowanie produktów dla kampusowej jadłodajni, CSA lub spiżarni.
 • Wysiewanie nasion i przygotowywanie bloków glebowych
 • Przygotowywanie grządek do sadzenia, w tym przenoszenie kompostu, uprawa roli, tworzenie podniesionych grządek
 • Odchwaszczanie ręczne i przy użyciu różnych narzędzi rolniczych
 • Siew bezpośredni i przesadzanie roślin na działkach, w tym stosowanie nawozów organicznych
 • Przycinanie bylin
 • Zakładanie taśm kroplujących
 • Wykonywanie bukietów kwiatowych lub pielęgnacja kwiatów w gospodarstwie
 • inne zadania związane z utrzymaniem produkcji rolnej w gospodarstwie i zarządzaniem roślinami wieloletnimi.

Misja Bread of Life (Seattle)

Czy chcesz pomóc w dożywianiu bezdomnych w rejonie Seattle?

Jeśli tak, Bread of Life Mission to świetne miejsce, by się zaangażować.

Bread of Life Mission to chrześcijańska organizacja społeczna o charakterze niewyznaniowym, która dostarcza towary i usługi osobom bezdomnym, ubogim i potrzebującym w stanie Waszyngton bez względu na rasę, kolor skóry, orientację seksualną, wyznanie, pochodzenie narodowe czy religię.

Nawet w czasie kryzysu COVID-19 Misja Bread of Life nadal oferuje społeczności następujące usługi:

 • Codziennie gorące posiłki, świeże owoce i napoje w pojemnikach na wynos
 • Schronienie w nagłych wypadkach (z aktualnymi godzinami pracy)
 • Codzienną pocztę i usługi szafkowe
 • Zdalne poradnictwo i zajęcia - nawiązaliśmy współpracę z lokalnymi instytucjami zajmującymi się zdrowiem psychicznym, aby nadal oferować poradnictwo online i przez telefon
 • Kontynuacja usług w ramach programów LifeChange i Veteran's Programs.

Share :

Może Cię zainteresować

Jarmuż. Muszę?

Jarmuż. Muszę? Posted on August 25, 2014 by Blair Maurer. This entry was posted in Dobrze...